Doradztwo finansowe

Czy są na rynku konta darmowe?

Tak. Wiele banków oferuje swoim klientom możliwość założenia darmowego konta. Z tytułu prowadzenia takiego konta bank nie pobiera żadnych opłat. Jeśli przelewy z takiego konta realizowane są w trybie online (przez serwis transakcyjny) bank również nie pobiera za nie opłat. Typowe darmowe konto nie jest też obciążane kosztami wydania i utrzymania karty debetowej, a wypłaty gotówkowe (o ile są dokonywane (więcej…)

Budżet domowy

Zarządzanie pieniędzmi w domu to przedsięwzięcie, które porównać można do zarządzania niewielką firmą. Szczególnie gdy w domu mieszka wiele osób. Z pewnością potrzeba wiele sprytu by mądrze wykorzystać pieniądze a często także zaoszczędzić. Aby zapamiętać wszystkie wydatki warto prowadzić swój własny dziennik wydatków. W tej chwili dostępne są nawet odpowiednie programy dzięki którym łatwiejsze będzie (więcej…)

Doradca finansowy

Banki nieustannie kuszą nas swoimi nowymi ofertami. Jesteśmy zachęcani do zaciągania kredytów, zakładania lokat i rachunków osobistych, nic w tym dziwnego konkurencja jest bardzo duża i chodzi o przyciągnięcie jak największej liczy klientów. Żeby jednak mieć świadomość podpisywanych umów należy znać się na sprawach finansowych. Nie każdy z nas wie co to jest rzeczywiste roczne oprocentowanie oraz jak (więcej…)