Porady finansowe

Najlepsze konta walutowe na luty 2019

Poniżej znajduje się ranking pięciu najlepszych kont walutowych, według ranking luty 2019.

Pierwsze miejsce – Alior Bank wraz z Kantorem Walutowym. Użytkownik nie ponosi opłat za samo jego posiadanie. To samo dotyczy karty debetowej, której posiadanie także jest nieodpłatne.

Drugie miejsce – Nest Bank wraz z Nest Konto Waluta. Nest Bank, nie wymaga posiadania w nim przez klienta konta osobistego. (więcej…)

Kredyt hipoteczny – 7 najlepszych propozycji (luty 2019)

Wybór oferty kredytowej może być skomplikowany, jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy. Właśnie dlatego sporządziłem poniższe porównanie kredytów luty 2019. Ranking z pewnością będzie sporym wsparciem podczas podejmowania decyzji. Przeanalizowałem oferty dla kredytu o wysokości 70 000 zł na okres 5 lat.

1. Kredyt mieszkaniowy od Bank Pocztowy – wysokość miesięcznej raty będzie wynosić 1.269,98 zł. (więcej…)

Konto osobiste z premią – ranking na styczeń 2019

Porównując oferty kont osobistych na podstawie opłat za jego prowadzenie i opłat za konto, a także aktualne promocje, chciałbym Wam przedstawić ranking 7 najlepszych ofert obowiązujących w styczniu 2019 roku.

Idąc tym tropem, pierwsze miejsce zajął mBank. Proponowane eKonto oferuje darmowe prowadzenie rachunku i darmowe transakcje bezgotówkowe (jeśli jednak będzie ich mniej niż 5, pobierana jest opłata (więcej…)

Promocja Konta Optymalnego z bonusem

Konto Optymalne z bonusem jest promocją stworzoną przez bank BGŻ BNP Paribas. Oferuje ona możliwość zyskania nawet do 200 złotych premii przez nowych klientów, którzy muszą jednak spełnić pewne warunki. Warto się spieszyć, ponieważ promocja jest ograniczona nie tylko w czasie, ale również i w limicie kont, który wynosi 1500. Zdarzyć się może zatem, że skończy się przed 31 stycznia bieżącego roku.

Aby (więcej…)

Najlepszy bank

Czasy w których przechowywano pieniądze w skarpecie, dawno minęły. Teraz swoje pieniądze przetrzymuje się w bankach. Na rynku jest mnóstwo banków. Każdy zapewnia, że jego oferta jest najlepsza. Wybór odpowiedniego miejsca, na przechowywanie naszych oszczędności jest bardzo ważny. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konto w którymś z banków, należy tę decyzję  dokładnie przemyśleć. Można zrobić porównanie, (więcej…)

Kiedy warto pożyczyć pieniądze?

Większość z nas niezupełnie panuje nad swoim domowym budżetem, co nie oznacza jednak, że cała Polska tonie w długach. Przeciwnie, radzimy sobie całkiem nieźle, a kredyt uważamy często za rozwiązanie ostateczne, warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że pożyczanie pieniędzy nie powinno być jedynie rozwiązaniem sytuacji awaryjnych, bo jest to również ogromna szansa na skuteczne załatwianie spraw.
Jedną (więcej…)

Utrata pracy – jak spłacić kredyt?

Każdy z nas chciałby żyć spokojnie, móc bez problemu pracować i oczywiście mieć możliwość pozwolić sobie na wiele zbytecznych rzeczy. Niestety, życie bardzo różni się od naszych oczekiwań i marzeń i tym samym zmusza nas do bardziej wytężonej pracy. Aby utrzymać rodzinę jesteśmy zmuszeni by pracować. Za nią to właśnie otrzymujemy wynagrodzenie. Jeśli nie wystarcza nam ono na pokrycie codziennych wydatków, (więcej…)

Rola banków w gospodarce

Banki są głównym pośrednikiem finansowym w gospodarce. Działalność banków jest kanałem, przez który zmiany na rynku pieniężnym są przekształcane w zmiany na rynku towarowym. Banki są pośrednikami finansowymi, gdyż z jednej strony, biorą depozyty, przyciągając tym samym pieniądze deponentów, czyli gromadzą tymczasowo wolne pieniądze, a z drugiej stronie dają możliwość rozwoju różnym podmiotom gospodarczym (więcej…)

Okres kredytowy

Banki oferują nam różne kredyty, pieniądze można przeznaczać na wydatki życia codziennego, ale można także kupować samochody czy mieszkania. Bez względu na przeznaczenie gotówki zawsze przed podpisaniem ostatecznej umowy warto jest bardzo dokładnie ją przeanalizować. I tak na przykład kredytobiorca ma wpływ na wysokość oprocentowania, na sumę kredytową, na raty oraz na okres spłaty. Wbrew pozorom ten (więcej…)

Ubezpieczenia kredytów

Nie zawsze w momencie podpisywania umowy kredytowej wiemy na jakie warunki trzeba się bezwzględnie godzić. Oczywiście korzyścią dla banku jest namówienie nas na różnego rodzaju produkty i tak często do kredytów proponowane są nam karty kredytowe, atrakcyjne lokaty czy ubezpieczenie. Każdy kredytobiorca ma prawo wiedzieć co jest wymagane, a z czego możemy zrezygnować. Jeśli na przykład chodzi o ubezpieczenie (więcej…)